30.05-02.06.2024 | ZATOKA BALBOA 2024 – ogólnopolski integracyjny weekend taneczny

Zatoka Balboa 2024 - banner

Przełom maja i czerwca to najlepszy czas, by wyskoczyć na parę dni na łono natury. A jeśli przy okazji możnaby to połączyć z warsztatami ulubionego tańca? Brzmi jak przepis na idealny długi weekend, prawda? I taka właśnie jest Zatoka Balboa!

Na te kilka dni uciekamy od miejskiego zgiełku, by dać odpocząć głowom, naładować się słońcem, popluskać w jeziorze, pouczyć nowinek z balboszkowego świata i przede wszystkim poprzebywać razem. Ten beztroski, wakacyjny klimat jak z lat dzieciństwa zjednał już sobie sporo grono tancerzy. Daj mu się uwieźć razem z nami!

W tym roku zapraszamy Was w nowe miejsce! Gościć nas będzie Ośrodek Wczasowo-Rekreacyjny “Niezamyśl” w miejscowości Zaniemyśl (tak, to nie pomyłka. Fajne, co? 😉 ). A co poza tym?

Mamy sprawdzoną już receptę na poszurany weekend:

  • 2 pary instruktorskie,
  • łącznie ponad 25 godziny nauki na 4 poziomach zaawansowania,
  • 2 wieczorne tastery,
  • 3 imprezy,
  • ognisko,
  • łódki, kajaki, rowery wodne i inne sprzęty wodne,
  • pyszne jedzenie.

Podsumowując, ten weekend będzie tak intensywny, jak tylko masz na to ochotę. Więc po prostu, i aż, bądź! 🙂

Kiedy i gdzie

30.05-02.06.2024 w Ośrodku Wczasowo-Rekreazyjnym “Niezamyśl” w Zaniemyślu koło Poznania

Instruktorzy

Anna Mojle i Rafał Rendak z Warszawy
Ania i Rafał zajmują się tańcami swingowymi w sposób wszechstronny: prócz balboa mają doświadczenie w takich tańcach jak lindy hop, collegiate shag, st. louis shag. Na co dzień prowadzą razem zajęcia w Warszawie, a taneczne weekendy spędzają najczęściej albo ucząc w różnych polskich miastach lub pogłębiając swoją taneczną wiedzę za granicą. Ostatnio głównym kierunkiem ich zainteresowania jest balboa.
Lubią, kiedy w tańcu jest miło, wesoło i energicznie oraz kiedy taniec koresponduje z muzyką. Nie braknie im odrobiny pozytywnego szaleństwa. Chętnie się z Wami podzielą wiedzą i doświadczeniem.

Joanna i Mateusz Maj (“Maje”) z Krakowa
Asia zaczęła tańczyć, kiedy tylko nauczyła się chodzić i przez długie lata związana była z tańcem towarzyskim. Mateusz odkrył radość płynącą z tańca dopiero w czasie studiów, ale pasja ta pochłonęła go na dobre.
Przygodę ze swingiem rozpoczęli wspólnie od Lindy Hop w 2014 roku, miłość do Balboa przyszła odrobinę później. Uwielbiają elegancję i subtelność a zarazem dynamiczność Balboa i pragną tą fascynacją zarażać teraz innych.
Obecnie, każdą wolną chwilę poświęcają na rozwijanie się w tańcu – zdobywając wiedzę i umiejętności na kolejnych międzynarodowych festiwalach. Od kilku lat prowadzą regularne lekcje swingu w Krakowie oraz jeżdżą po całej Polsce ucząc Balboa. W 2019 r. założyli grupę pokazową Balboa – Balifornia Dreamers.
Na swoich zajęciach zwracają dużą uwagę na techniczne aspekty i komfort poruszania się każdego z partnerów. Oglądanie jak kursanci czerpią radość z tańca i odkrywają swoją kreatywność jest czymś co motywuje ich do uczenia.

Ada i Aśka z Poznania
Ada podrygiwała ponoć do przebojów Elvisa zanim nauczyła się porządnie chodzić. Zainteresowanie i miłość do tańca powróciły na studiach, gdy poznała i zaczęła tańczyć lindy hop. Kiedy 3 lata później pierwszy raz trafiła na balboa, od razu się zakochała i zrozumiała, że znalazła „swój kawałek swinga” 😊. Od tego czasu zjeździła mnóstwo polskich i zagranicznych festiwali, pogłębiając swoją wiedzę i umiejętności oraz zbierając nowe taneczne doświadczenia. Jest wciąż głodna nowego, szuka możliwości rozwoju jako tancerka. Od 2021r. razem z Aśką prowadzą w Poznaniu zajęcia dla grupy entuzjastów balboa, dzieląc się z nimi umiejętnościami, miłością i fascynacją tym najwspanialszym z tańców swingowych 😉.

Aśka biegała między kolumnami, słuchając dobrego rocka i rock and rolla od małego. Pierwsze aeriale robiła z koleżanką z podstawówki na szkolnych potańcówkach (wtedy była tą, którą rzucali ;)). Pierwszy kurs mambo – krótki, ale intensywny – przeszła w 4. klasie podstawówki. Od 2010 tańczyła bachatę, ale to kizomba silniej przykuła jej uwagę. Ostatecznie zaś świat swinga wciągnął ją w 2017 roku, a balboa skradła jej serce rok później. Zaczęła uczyć tego wyjątkowego tańca w roku 2019 w rodzinnym Poznaniu. Aśka w balboa najbardziej ceni sobie połączenie w parze i muzykalność.

Poziomy

Poziom 0
Twoja przygoda z Balboa dopiero się zaczyna i do uczestniczenia w zajęciach potrzebne Ci jedynie chęci.
Zajęcia na tym poziomie odbędą się tylko w czwartek i po nich będzie można dołączyć do POZIOMU 1. Stanowić one będą również okazję dla uczestników wyższych poziomów do zrobienia sobie powtórki albo spróbowania swoich sił w tańczeniu w drugiej roli.

Poziom 1
Tańczysz regularnie Balboa co najmniej 3 miesięcy, dobrze znasz podstawy takie jak:
– single time basic (down-hold basic)
– double time basic (up-hold basic)
– paddles
– crab walks
– come around
– lollies.

Poziom 2
Tańczysz regularnie Balboa co najmniej 6 miesięcy, dobrze znasz podstawy z poziomu BEGINNERS PLUS oraz:
– out&in’s
– swivel breaks
– throwout/toss out
– reverse throwout/toss out.
Balboa tańczysz swobodnie w różnych tempach do 200BPM.

Poziom 3
Tańczysz regularnie od ponad 1,5 roku i masz opanowane solidne podstawy Pure Balboa oraz Bal-Swing. Z łatwością wykonujesz różne wariacje na throwout/toss out. Bierzesz udział w festiwalach i spędzasz wiele godzin na parkiecie. Balboa tańczysz swobodnie w różnych tempach – zarówno wolniejszym, jak i tym powyżej 200BPM. Nieobce Ci są zmiany dynamiki, ani podstawy muzykalności.
Nie boisz się powrotów do podstaw, bo znasz już wiele zaawansowanych przejść.

Inwestycja

KOSZT UDZIAŁU W WARSZTATACH (7,5 godz.), TASTER-ACH I POTAŃCÓWKACH:
Early Bird Full Pass przy rejestracji i płatności do 3.03.2024: 740zł/os.
Late Bird Full Pass przy rejestracji i płatności po 3.03.2024: 840zł/os.

ORIENTACYJNY KOSZT ZAKWATEROWANIA I WYŻYWIENIA:
Doba zakwaterowania: 80zł/os. (w domku 4 os.), 90zł/os. (w pokoju 3 os.), 100zł/os. (w pokoju 2 os.)
Pełne wyżywienie na dzień: 120zł/os. (śniadanie/kolacja w postaci szwedzkiego stołu: 35zł, obiad: 50zł)
*Powyższe ceny moga uleć drobnej modyfikacj, ponieważ Ośrodek w marcu ma ogłosić nowe ceny na sezon 2024.

Wyżywienie obejmuje dwa rodzaje diet:
– standardową,
– wegetariańską.

UWAGA:
Koszty zakwaterowani oraz wyżywienia należy uregulować gotówką pierwszego dnia, po przybyciu do Ośrodka u organizatora.
– Jeśli jesteś na diecie innej niż standardowa lub wegetariańska musisz zapenić sobie wyżywienie we własnym zakresie.
– Dzieci podczas weekendu bardzo mile widziane. Dzieci do 3 roku życia pobyt mają za darmo, o ile śpią w łóżku z rodzicami lub we własnym łóżeczku turystycznym.

Zapoznaj się z Regulaminem “ZATOKI BALBOA 2024”.

Rejestracja rozpocznie się w niedzielę 4.02.2024 o godz. 19:00.

Masz pytania?

Pisz: zatokabalboa@gmail.com lub dzwoń: +48 509 176 567 (Marcin).

Wspiera nas

twórca nowoczesnej platformy do zdalnego podpisywania dokumentów nawet w 1 minutę