28-29.10.2017 | SWING CRAZE BEGINNERS WEEKEND vol. 2 – Lindy Hop & Authentic Jazz

Jeśli mieliście już okazję zachwycić się swingową muzyką, stylem i radością, a teraz poszukujecie okazji, by móc dołączyć do grona tańczących na parkiecie, nie może Was zabraknąć na najbliższych warsztatach dla początkujących.

Tych kilka godzin nauki gwarantuje zdobycie szlifów wystarczających do swobodnej zabawy na potańcówkach.

KIEDY I GDZIE: 28-29.10.2017 w Retro Dance Studio na ul. Wielkiej 19/7 w Poznaniu

HARMONOGRAM:
sobota 28.10
9:45 – Rejestracja
10:00 – 11:00 Authentic Jazz od podstaw (solo)
11:15 – Rejestracja
11:30 – 13:30 Lindy Hop od podstaw (w parze)

niedziela 29.10
10:00 – 11:00 Authentic Jazz od podstaw (solo)
11:30 – 13:30 Lindy Hop od podstaw (w parze)

INWESTYCJA:
Authentic Jazz – 40 PLN/os. za dwa dni
Lindy Hop – 80 PLN/os. za dwa dni
Full Pass – 100 PLN/os. za dwa dni

CO DLA KOGO?

Authentic Jazz
Na zajęcia Authentic Jazzu zapraszamy wszystkie jednostki towarzyskie/ nietowarzyskie/ silne & niezależne/ nieśmiałe/ stare/ młode/ roztańczone/ nieroztańczone/ muzykalne/ niemuzykalne oraz całą resztę! Żeby tańczyć, potrzebujesz tylko: dwóch nóg, dwóch rąk i dwóch tenisówek (nie, nie potrzebujesz partnera). I butelkę wody. Dużo wody! (Przyda się!)

Mało kto wie, że równolegle z lindy rozwijał się w Stanach Zjednoczonych Authentic Jazz, fuzja wielu figur afrykańskich, charlestonowych i jazzowych, prawdziwa eksplozja dowcipu, teatru, seksapilu, zamknięta w tradycyjnej frazie swingowej. Tu jedyne, co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia. Nie daj się ustawić w kącie; my nauczymy Cię, jak dobrze bawić się na imprezie, jak dobrze wyglądać w tańcu, jak wyrażać muzykę i swój własny nastrój za pomocą ruchu, a to wszystko zupełnie solo i zupełnie niepoważnie.

Lindy Hop
Jeśli zapytasz dwóch tancerzy swingowych, czym jest lindy hop, na pewno uzyskasz dwie różne odpowiedzi. Lindy Hop nie posiada swojego manifestu, regulaminu, ustawy, żadnego niepodważalnego zbioru zasad. Jako taniec uliczny charakteryzuje się przede wszystkim mnóstwem improwizacji; tutaj niczego nie nauczysz się na pamięć. Zanim zatańczysz, musisz zacząć słuchać dwóch najważniejszych dla tancerza głosów: muzyki i partnera. Prowadzenie wymaga odpowiedzialności za siebie, partnera i otoczenie, podążenie z kolei uczy skupienia, refleksu i kreatywności.

Czym jest Lindy Hop? Istnieje mnóstwo odpowiedzi na to pytanie. My uważamy, że lindy hop to najłatwiejszy sposób, żeby: po pierwsze, odkopać niespożyte pokłady dziecięcej radości (która, jak wierzymy, tkwi w każdym); po drugie, żeby zapomnieć o betonowym, komputerowym Poznaniu i uciec na chwilę w bajkowy świat jazzu, halek i rozkloszowanych spódnic szytych na miarę; po trzecie, żeby spotkać wielu świrniętych ludków, którzy nawet do pracy chodzą w rytmie lindyhopowego trippla.

Lindy Hop i Authentic Jazz wymykają się wszelkim definicjom. Lepiej zobaczyć to na filmiku, a najlepiej… zatańczyć!

CO ZABRAĆ, JAK SIĘ UBRAĆ NA WARSZTATY?
Najważniejsze to czuć się swobodnie i dobrze się bawić. Nie ma potrzeby szukać specjalnych retro stylizacji na warsztaty. Polecamy najprostsze, sznurowane trampki na cienkiej, śliskiej podeszwie, wygodny t-shirt z rękawkiem, spodnie lub ewentualnie spódniczkę. Warto zabrać na zajęcia wodę mineralną i ręczniczek do wytarcia potu oraz dodatkową koszulkę.

MASZ PYTANIA?
Pisz: zapisy@swingcraze.pl lub dzwoń: +48 663 393 463 (Ania)